Jak dbać o kask motocyklowy?

Skorupa zewnętrzna:


Skorupę kasku należy czyścić regularnie letnią wodą niewielkim dodatkiem mydła, ściereczką z mikrofibry. Po wyczyszczeniu, pozostawić kask do spokojnego wyschnięcia. NIE STOSUJ do suszenia suszarek, kaloryferów czy innych źródeł ciepła! Następnie wypoleruj kask miękką ściereczką. Unikaj stosowania rozpuszczalników, takich jak farby, kleje czy benzyna.

Wizjer:


Wizjer należy czyścić regularnie nie tylko ze względu na utrzymanie jego parametrów technicznych. Dbasz w ten sposób o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi!
Szybę powinieneś czyścić letnią wodą z niewielkim dodatkiem mydła, miękką ściereczką. Bardzo oporne przy usuwaniu przyklejone i zaschnięte robaczki możesz łatwiej usunąć przy pomocy płynu do zmywania naczyń. Wytrzyj wizjer suchą, miękką ściereczką lub ręcznikiem. NIGDY nie używaj suszarki do włosów, czy kaloryfera. Nie używaj polerek, chemikaliów (np. rozpuszczalników czy benzyny) ani środków do czyszczenia szyb! Środki te mogą uszkodzić zewnętrzną warstwę wizjera i osłabić jego konstrukcję.

Wyjmowane wnętrze i poduszki policzkowe:


Odłącz poduszki policzkowe i wewnętrzną wyściółkę ze środka kasku i delikatnie wypierz ręcznie w ciepłej (40-50 °C) wodzie z dodatkiem delikatnego detergentu (żel do kąpieli dla dzieci sprawdza się świetnie). Dokładnie wypłucz, wyciśnij wodę i pozwól, by powoli wyschły. NIE WYKRĘCAJ! Nie używaj pralki ani suszarki bębnowej.

Nie-wyjmowane wnętrze i poduszki policzkowe:


Do czyszczenia użyj ciepłej (40-50 °C) wody z niewielkim dodatkiem delikatnego detergentu (żel do kąpieli dla dzieci świetnie się sprawdza). Delikatnie czyść za pomocą gąbki. Staraj się nie przemoczyć wyściółki kasku. Następnie, używając gąbki wypłucz wnętrze kasku czystą, chłodną wodą i pozwól, by w spokoju wyschło. NIE SUSZ suszarką, na kaloryferze itp.


Produkty które pomogą Ci dbać o kask:
  • S100 Helmpolster - do czyszczenia wnętrza kasku
  • S100 Visier - zestaw do czyszczenia wizjera i skorupy kasku