Darmowa dostawa od 250 zł        Punkty lojalnościowe        Szybkie płatności

BUTY CROSS FOX INSTINCT OFF ROAD CHARCOAL ZAWIAS

Nowy

Nie ma punktów za ten produkt, ponieważ już jest na niego promocja.


1 799,00 zł

-300,00 zł

2 099,00 zł


Nie ma punktów za ten produkt, ponieważ już jest na niego promocja.


Dane produktu

Kolekcje FOX MX 2017

Więcej informacji


Buty cross, enduro, atv które sa dziełem wieloletniej współpracy czołowych zawodników off-road z projektantami kultowej marki FOX model INSTINCT OFF ROAD CHARCOAL.


Rozmiarówka:
1"=25,4mm ( długości wkładek w rozmiarówce podane sa w calach)

8.0 - (długość wkładki: 255 mm)
9.0 - (długość wkładki: (265 mm)
10.0 - (długość wkładki: 272 mm)
11.0 - (długość wkładki: 280 mm)
12.0 - (długość wkładki: 290 mm)
13.0 - (długość wkładki: 300 mm)
14.0 - (długość wkładki: 305 mm)

 

 

 


Opis:

FOX INSTINCT - Polska Sieć Dilerska !!!


Rzuć to wszystko i poszalej w butach Instinct Offroad! Te stworzone do brudu, kurzu i piachu buty kryją prawdziwy arsenał innowacyjnych funkcji, gotowych sprostać najbardziej wymagającym szlakom.
W pracach nad butami Instinct Offroad aktywnie uczestniczyła niekwestionowana legenda - Taddy Błażusiak. Dzięki staraniom Taddiego i ekipy Fox udało się stworzyć model posiadający wiele unikalnych rozwiązań z kultowego modelu Instinct, ale dopasowany do specyficznych potrzeb offroadowców.
Motocykliści, którzy stawiają czoła korzeniom, mokrym kamieniom czy stromym zboczom dobrze wiedzą, że do utrzymania pionu niezbędne są umiejętności, koncentracja i precyzja. Dwie pierwsze cechy musisz ogarnąć sam, ale buty Instinct Offroad pozwolą Ci na tak precyzyjną jazdę, jak nigdy dotąd.
Podeszwa wykonana z DURATEC zapewnia wyjątkową przyczepność i czucie motocykla. Wzmocniony nosek gwarantuje dodatkową ochronę bez utrudniania prowadzenia motocykla. Niskie podbicie pozwala na jeszcze lepszą kontrolę maszyny. Buty Instinct Offroad pozwolą Ci zrobić z motocyklem dokładnie to, co chcesz, tak jak chcesz.


- Zawias z blokadą chroniący przed uszkodzeniem stawu skokowego
- Podeszwa wykonana z DURATEC gwarantuje tłumienie drgań i zwiększa komfort
- Pływające klamry z innowacyjnym systemem zapinania
- Konstrukcja obniżonego podbicia – stopa niżej osadzona w bucie pozwala na bardziej Precyzyjne wyczucie dźwigni zmiany biegów i hamulca
- Węższa konstrukcja buta pozwala na lepsze panowanie nad motocyklem
- Niezawodne zamykanie za każdym razem
- Wzmocniony nosek buta

 

 

 

 Dlaczego buty FOX INSTINCT są najlepsze?

 1. Zawias - Stabilizujący i eliminujący niebezpieczeństwo uszkodzenia stawu skokowego wbudowany w but. Wykonany w taki sposób, aby zagwarantować maksymalną płynność ruchów i nie ograniczać zawodnika podczas jazdy. To znacząco wpływa na zmniejszenie zmęczenia podczas jazdy. Opatentowana tylna blokada zawiasu zabezpiecza kierowcę przed kontuzjami.   
 2. PODESZWA buta składa się z 5 elementów dla zmaksymalizowania komfortu i wyczucia.
  - Konstrukcja wkładki pochodzi wprost z butów dla lekkoatletów. Składająca się z pianki o dwóch różnych gęstościach i dzięki temu gwarantuje bardzo dobre czucie, a zarazem eliminuje niepożądane wibracje przenoszone z motocykla.
  - Łuk osadzony w wewnętrznej części podeszwy usztywnia i odciąża stopę w celu zagwarantowania komfortu i bezpieczeństwa.
  - Podeszwa wewnętrzna wykonana z poliuretanu gwarantuje bardzo dobre tłumienie drgań i zwiększa komfort.
  - TPU stabilizator wykonany z tworzywa sztucznego gwarantuje rewelacyjne osadzenie pięty i zabezpieczenie stopy przed urazami.
  - Podeszwa zewnętrzna wykonana ze specjalnej mieszaniny gumy DURATEC, przygotowanej specjalnie do użytku w MX. Dzięki ścisłej współpracy z dostawcą udało się wypracować skład mieszanki, który gwarantuje doskonałą wytrzymałość, wyczucie motocykla oraz tłumienie drgań przenoszonych z podnóżków motocykla. Podeszwa wyposażona jest w wymienny panel środkowy, pojawienie się na nim czerwonego koloru, informuje użytkownika o konieczności wymiany, w celu uniknięcia nieodwracalnych uszkodzeń w konstrukcji buta.

  podeszwa


   
 3. ZAPIĘCIA - opatentowane w tych butach, dzięki zastosowaniu gniazda i osadzenia w kształcie kuli zapewniają płynny ruch pasków podczas jazdy. Dzięki zastosowaniu tej technologii zapięcia pracują płynnie pod kątem 15st. W każdym bucie zastosowano cztery paski z pełną regulacją. Klamry zapinają się bardzo łatwo i bez użycia siły. Dzięki zastosowaniu tych zapięć można było zrezygnować z rzepu w górnej części buta, co jednocześnie przyczyniło się do zwiększenia płynności ruchu między butem a spodniami zawodnika bez niepotrzebnego haczenia się.
  zapięcia   
 4. RCI – Rider Control Interface – podeszwa zewnętrzna oraz wewnętrzna część buta wykonana z DURATEC ma teksturę, która zapewna niczym niezakłócony kontakt kierowcy z motocyklem. LRC – Low Ride Chassis – zastosowana konstrukcja podeszwy pozwala zawodnikowi trzymać stopy niżej i pewniej na podnóżkach. Kształt cholewki buta, dzięki obniżeniu w okolicach podbicia, zapewnia bardzo dobre dopasowanie buta do stopy, rewelacyjne wyczucie dźwigni zmiany biegów i kontrolę nad motocyklem.
   
 5. DURATEC – wykorzystana w podeszwie, osłonie zawiasu i na wewnętrznej części buta mieszanina gumy eliminuje możliwość oparzenia nogi o silnik lub układ wydechowy. Głównym założeniem projektantów było uzyskanie maksymalnej przyczepności i maksymalnej odporności na uszkodzenia.
   
 6. TESTY - Buty FOX Instinct przeszły najbardziej intensywne testy w historii FOX. Stworzono 6 różnych prototypów, zniszczono ponad sto par butów. Głównym założeniem było stworzenie butów, które będą łączyły trzy główne cechy Bezpieczeństwo, Komfort i Precyzję. Wszystko po to żeby przygotowć obecny produkt końcowy   

Dzięki zaangażowaniu wielu osób i jeszcze większych środków finansowych firmie FOX udało się stworzyć buty na miarę mistrzów i dla mistrzów MX.
Jest to najbardziej zaawansowany technologicznie but w historii FOX.

 

 


 

 

Inne produkty z tej kategori (30)