Darmowa dostawa od 100 zł        Raty        Szybkie płatności

BUTY OFF-ROAD CROSS FOX INSTINCT 2.0 RED/WHITE ZAWIAS

Nowy

1 784,15 zł

-15%

2 099,00 zł

1 784,15 zł za par


Więcej informacji


Nowe profesjonalne buty cross, enduro, atv które sa dziełem wieloletniej współpracy czołowych zawodników off-road z projektantami kultowej marki FOX model INSTINCT 2.0 RED/WHITE.


Rozmiarówka:
1"=25,4mm ( długości wkładek w rozmiarówce podane sa w calach)

8.0 - (długość wkładki: 255 mm)
9.0 - (długość wkładki: (265 mm)
10.0 - (długość wkładki: 272 mm)
11.0 - (długość wkładki: 280 mm)
12.0 - (długość wkładki: 290 mm)
13.0 - (długość wkładki: 300 mm)
14.0 - (długość wkładki: 305 mm)

 

 


Opis:

FOX INSTINCT - Polska Sieć Dilerska !!!

Buty FOX INSTINCT są owocem kilkuletniej współpracy grupy product managerów firmy FOX z czołowymi zawodnikami SuperCross USA (Chad Reed, Ryan Dungey, Ricky Carmichael, Ken Roczen). Dzięki tej współpracy udało się stworzyć but który w pełni spełnia oczekiwania wszystkich użytkowników pod względem bezpieczeństwa, komfortu i precyzji

 

 

biało czerwonez tyłuczarne

 Dlaczego buty FOX INSTINCT są najlepsze?

 1. Zawias - Stabilizujący i eliminujący niebezpieczeństwo uszkodzenia stawu skokowego wbudowany w but. Wykonany w taki sposób, aby zagwarantować maksymalną płynność ruchów i nie ograniczać zawodnika podczas jazdy. To znacząco wpływa na zmniejszenie zmęczenia podczas jazdy. Opatentowana tylna blokada zawiasu zabezpiecza kierowcę przed kontuzjami.   
 2. PODESZWA buta składa się z 5 elementów dla zmaksymalizowania komfortu i wyczucia.
  - Konstrukcja wkładki pochodzi wprost z butów dla lekkoatletów. Składająca się z pianki o dwóch różnych gęstościach i dzięki temu gwarantuje bardzo dobre czucie, a zarazem eliminuje niepożądane wibracje przenoszone z motocykla.
  - Łuk osadzony w wewnętrznej części podeszwy usztywnia i odciąża stopę w celu zagwarantowania komfortu i bezpieczeństwa.
  - Podeszwa wewnętrzna wykonana z poliuretanu gwarantuje bardzo dobre tłumienie drgań i zwiększa komfort.
  - TPU stabilizator wykonany z tworzywa sztucznego gwarantuje rewelacyjne osadzenie pięty i zabezpieczenie stopy przed urazami.
  - Podeszwa zewnętrzna wykonana ze specjalnej mieszaniny gumy DURATEC, przygotowanej specjalnie do użytku w MX. Dzięki ścisłej współpracy z dostawcą udało się wypracować skład mieszanki, który gwarantuje doskonałą wytrzymałość, wyczucie motocykla oraz tłumienie drgań przenoszonych z podnóżków motocykla. Podeszwa wyposażona jest w wymienny panel środkowy, pojawienie się na nim czerwonego koloru, informuje użytkownika o konieczności wymiany, w celu uniknięcia nieodwracalnych uszkodzeń w konstrukcji buta.

  podeszwa


   
 3. ZAPIĘCIA - opatentowane w tych butach, dzięki zastosowaniu gniazda i osadzenia w kształcie kuli zapewniają płynny ruch pasków podczas jazdy. Dzięki zastosowaniu tej technologii zapięcia pracują płynnie pod kątem 15st. W każdym bucie zastosowano cztery paski z pełną regulacją. Klamry zapinają się bardzo łatwo i bez użycia siły. Dzięki zastosowaniu tych zapięć można było zrezygnować z rzepu w górnej części buta, co jednocześnie przyczyniło się do zwiększenia płynności ruchu między butem a spodniami zawodnika bez niepotrzebnego haczenia się.
  zapięcia   
 4. RCI – Rider Control Interface – podeszwa zewnętrzna oraz wewnętrzna część buta wykonana z DURATEC ma teksturę, która zapewna niczym niezakłócony kontakt kierowcy z motocyklem. LRC – Low Ride Chassis – zastosowana konstrukcja podeszwy pozwala zawodnikowi trzymać stopy niżej i pewniej na podnóżkach. Kształt cholewki buta, dzięki obniżeniu w okolicach podbicia, zapewnia bardzo dobre dopasowanie buta do stopy, rewelacyjne wyczucie dźwigni zmiany biegów i kontrolę nad motocyklem.
   
 5. DURATEC – wykorzystana w podeszwie, osłonie zawiasu i na wewnętrznej części buta mieszanina gumy eliminuje możliwość oparzenia nogi o silnik lub układ wydechowy. Głównym założeniem projektantów było uzyskanie maksymalnej przyczepności i maksymalnej odporności na uszkodzenia.
   
 6. TESTY - Buty FOX Instinct przeszły najbardziej intensywne testy w historii FOX. Stworzono 6 różnych prototypów, zniszczono ponad sto par butów. Głównym założeniem było stworzenie butów, które będą łączyły trzy główne cechy Bezpieczeństwo, Komfort i Precyzję. Wszystko po to żeby przygotowć obecny produkt końcowy   

Dzięki zaangażowaniu wielu osób i jeszcze większych środków finansowych firmie FOX udało się stworzyć buty na miarę mistrzów i dla mistrzów MX.
Jest to najbardziej zaawansowany technologicznie but w historii FOX.

 

 


 

 

Inne produkty z tej kategori (30)